Potlač – Sitotlač – Sieťotlač

Sietotlač je technológia s najdlhšou tradíciou. Pochádza z Číny a prvá zmienka pochádza z obdobia Dynastie Song (960–1279 AD). Sieťotlač prišla do Západnej Európy z Ázie niekedy na konci 18-teho storočia, netešila sa však veľkej obľube, veľmi sa v Európe nerozšírila až pokiaľ neboli dostupné hodvábne sitá z východu.

Základom sieťotlače je sito, ktoré je natiahnuté na ráme. Pripravíme si osvit (je to fólia, na ktorej je natlačený motív rozseparovaný na jednotlivé farby). Na sito nanesieme fotochemickú vrstvu a následne priložíme osvit. Sito osvietime a následne vymyjeme. Výsledkom je hotová šablóna. Tam kde bol priložený motív zostanú dierky otvorené, ostatné dierky sú zalepené. Pripravíme si farbu a stierky a možeme tlačiť.

Naša firma používa väčšinou na potlač vodou riediteľné farby, ktoré nezaťažujú životné a pracovné prostredie.

3312-potla-na-mikinu

Špičkové strojové vybavenie našej firmy, mnohoročné skúsenosti, skvelí pracovný tím nám umožňuje dosahovať vynikajúce výsledky na maximálne profesionálnej úrovni, a to je to v čom sa výrazne odlišujeme od konkurenčných firiem.

Aktuálne máme 2 nové sieťotlačové poloautomaty M&R Sportsman EX 2020 – 12/10, jeden ručný karusel M&R a jeden sieťotlačový hárkový poloautomat ATMA. Môžeme tlačiť až 10 farieb naraz, ale tiež rôzne špeciálne efekty. Vďaka týmto strojom máme ešte vyššiu kvalitu potlače, zvýšili sme kapacity na 20.000 ks denne a skrátili dodacie termíny. Dokážeme ešte lepšie uspokojiť aj tie najnáročnejšie požiadavky Vás, našich zákazníkov.

Výhody sieťotlače:
+ tlačiť môžeme na ploché aj na valcovité predmety
+ vysoká kvalita tlače
+ jedna z najlacnejších technológií pri vyšších množstvách
+ sieťotlačou vytvoríme veľké logá, ale aj malé motívy
+ vyberať môžete zo širokej škály farieb a špeciálnych efektov

Nevýhody:
– vstupné náklady – preto odporúčame sieťotlač až od cca 25 ks

Druhy potlače

tlač priame farby, rastrová tlač, 3D potlač /napeňovacia alebo jej hovoríme aj expanzná/, discharge, transferová potlač, špeciálne efekty glitre, parciálne lakovanie, neónové farby, fosforové farby taktiež farby reflexné a mnohé iné efekty

Často kladené otázky

Je potlač trvácna? Vydrží aj po opraní?

Na potlač používame najkvalitnejšie švajčiarske a talianske farby značiek Bezema a Manoukian. Pri sieťotlači môžeme zodpovedne povedať, že potlačený motív je na textile navždy. Po natlačení motívu idú textílie do špeciálneho tunela, kde sa takzvane zafixujú a to zabezpečí, že farby obalia vlákna nastálo a teda sa nedajú vyprať.

Potlačíte mi aj jedno tričko?

Sieťotlač je cenovo výhodná približne od 25 ks. Na malé série však máme ďalšie technológie ako sú priama digitálna potlač textilu – DTG, flex alebo flock.

Viete nám potlačený tovar dopraviť?

Na prepravu využívame služby kuriérskej spoločnosti Remax, prípadne tovar rozvážame vlastnými autami.

Chcem vedieť cenu potlače

Najlepšie je poslať nám e-mail. Mal by obsahovať nasledujúce údaje:

  • počet kusov a typ potláčaného výrobku
  • počet farieb motívu (lepšie je poslať rovno tlačový motív nakoľko niekedy je potrebné tlačiť viac alebo naopak menej farieb ako v skutočnosti vidíte voľným okom, prípadne vieme niektoré motívy natlačiť naraz, v prípade že sa jedná o viac motívov na jednom výrobku)
  • umiestnenie tlače
    veľkosť potlače – rozlišujeme hlavne veľkosť do 100 cm2, veľkosť do A4 a motívy väčšie ako A4
  • spôsob balenia – balenie závisí od typu výrobku, tričká najčastejšie prekladáme po 10ks a vkladáme do krabice, šetríme tak životné prostredie, ak zákazník požaduje jednotlivé balenie do sáčikov za túto službu platí zvlášť, za lepivý sáčik je príplatok
  • spôsob dopravy

Na základe týchto údajov Vám radi vypracujeme cenovú ponuku, expresne, najneskôr do 24 hodín od obdržania e-mailu.

Môžem dodať vlastné tričká?

Tričká si môže samozrejme dodať aj zákazník. Upozorňujeme však na určité riziká. Niektoré textílie môžu mať rôzne chemické a povrchové úpravy. Môže to mať za následok zožltnutie trička po fixácii v tuneli, alebo neskoršie zmeny potlače, či už jej farebnosti alebo jej vlastností.

Preto odporúčame vybrať si z našej širokej ponuky značkového reklamného textilu za vynikajúce ceny.

Kontaktujte nás
Tento formulár je chránený technológiou reCAPTCHA podliehajúcej pravidlám používania a ochrany súkromia spoločnosti Google.